28 Ağustos 2011 Pazar

İyi Bayramlarışın karaca dert bende derman sende | izlesene.com


Bir Gülben Ergen harikası daha...

Gülben Ergen şarkılarını severim ama bu başka. Bayıldıııım...
Beni sessiz sedasız yorumsuz takip edenlere hediye ediyorum...


gülben ergen - yarı çıplak | izlesene.com

26 Ağustos 2011 Cuma

Kadir GecesiKadir Geceniz Mübarek Olsun.
Dualarınızın kabul olması dileğiyle...
Hayırlı Cumalar...

24 Ağustos 2011 Çarşamba

Bugünlerde biz

*İftar davetleriyle oradan oraya koşturuyoruz. Yorucu ama pek keyifli oluyor. Öykü ve Ömür ilk kez gelenekleri ve kocaman aileleri ile vakit geçiriyor, kalabalıkla sosyalleşiyor. Bende bahaneyle sevdiklerimle güzel güzel soluk alıyorum...*Bir süredir yeğen Kaan, ablam ve benim yeğenlerim hep beraber bizdeydi keyifli geziler yaptık, güzel geceler geçirdik, sayelerinde cipse ve abur cubura dadandım :(
Öykü Nur ve Ömür Berk ilgi ve şımarma doruklarına çıktılar..

*Yeğenlerin ardından Öykü Nur huysuzluklara kaldığı yerden devam ediyor. Abartmıyorum sabahtan akşama(baba gelene kadar) paçamda 'Annaa! diye. Yemeği, oyunu, tüm günü ikimiz baş başa geçirelim istiyor. Son birkaç gündür onun huysuzlukları yüzünden Ömür Berkl'e ilgilenemez oldum :( Geçici bir dönemdir değil mi?*Bu ara babalarına da pek bir düşkün oldular. Baba eve geldi mi bir mutluluk, dans etmeler, mamamı babam versinler, babam uyutsunlar...
(işime de gelmiyor değil)
Babaları da durumdan pek bir memnun kurum kurum kuruluyor Allah muhabbetlerini bozmasın daaaaaaa...
Kelimelerden de anlaşılacağı gibi KISKANIYORUUUUM...
Evet evet kıskanıyorum. Babalarını daha mı çok seviyorlar ne?
*Her geçen gün yeni yeni kelimeler söylemeye başladılar.
Suya 'iç', anahtara 'aç' diyorlar. İkisi de birbirine 'Ödü'(Öykü) diye sesleniyor.*Eskisi kadar kavga etmiyorlar, birbirleriyle oyun süreleri arttı.*Evdeki bireyleri, nesneleri sorduğumda hepsini tek tek gösteriyor, ismini söyleyebildiklerini söylüyorlar(dede, teyze, anne, baba, masa, çiçek vb.)*İstediğim nesneleri bulundukları yerlerden, dolap veya çekmecelerden getirip götürebiliyorlar.*Ömür Berk hala banyo yapmaktan korkuyor. Ve hala her banyo çığlığı sonrası manyak komşumuz 'bu çocuk yine neden bağırdı' diye kapıya geliyor HAYRETLER İÇİNDEYİM :(*Acıktıklarında mutfakta 'mama' diye bağırıyorlar.
Son olarak

Öykü Nur'dan kelimeler:Aaan(Kaan), Ala(Hala), Tıtıl(Işıl), Ede(Teyze), anana(annane), anna(anne), baba (baba), dede(dede), del(gel), dit(git), at(at), havv havv(köpek), bıda bıdaa(kedi), aba(araba), bababa(babaanne)


Ömür Berk' den kelimeler:Dizee(Gizem), Ate(Ayşe) tidat(imdat), adam(Adam-babaya sesleniyor), nünü(Nurgül-bana sesleniyor), Taptımm(tatlım), düt düt-tüdüt(araba), nam nam(mama), de(gel), dit(git), aç(aç), dedem, babam, annem, annannneeem(bunlar çok düzgün ve sonunda -m eki)

21 Ağustos 2011 Pazar

Bana 'Doğrul' de

Düşünüyorum da hayat farklı farklı, üzerimize üzerimize gelir, esasında ne güzel bir uyarı 'DOĞRUL'der ama anlayana...14 Ağustos 2011 Pazar

HıımmÖnce diyorsun ki, "Dünyada bir ben varım."
Sonra, "Bende bir dünya var"
Ve en sonunda,"Ne dünya var, ne ben varım!"

*Elif Şafak*

11 Ağustos 2011 Perşembe

Taptıımm
Oğlan anneye dönerek bir şeyler mırıldanır baba sorar:
-Oğlum sen annene ne diyorsun?
Oğlan cevap verir:
-Taptııımmm (tatlım)
Anne kulaklarına inanamaz çılık çılığa:
-Ne dedim ne dedin?
Oğlan tekrarlar:
-Tattıımmm (tatlım)

İnanılır gibi değil bana bir haftadır Tattıımm (tatlım) diye sesleniyor. Oğlumun ilk kelimeleri ve annesine hitabına bakın. Çok hoşuma gidiyor çoook.
Hadi ama sabırsızlanıyorum büyüyün artık...

10 Ağustos 2011 Çarşamba

Büke & Damma (Bükem&Damla)
Anne:
Öyküm Bize kim gelecek?
Öykü:
-Büke
Ömür araya girer:
-Dammaaa

Eveet geçtiğimiz hafta Milas'tan kuzen Bükem ve Damla geldi. Çorluda güzel bir gün geçirdik. Bükem ve Damla için günün en önemli özelliği ilk defa ikizleri görüp zaman geçirmeleriydi.
Bize eşlik ettikleri güzel bir yemeğin ardından soluğu at çiftliğinde aldık.
Damla, Öykü ve Ömür ilk kez ata bindiler. Binicilikten Damla ve Öyküm çok keyif aldı, Öyküm inmek bile istemedi, fakat her şeyde olduğu gibi Ömür korkudan bastı narayı :( Öyküm ve Ömrüm 'AT' demeyi ve atı öğrendiler. Şimdi 'AT ne yapıyor' diye sorduğumda başlarını sallıyorlar :)


Daha uzun kalmaları için söz alıp onları uğurladık ama günün tadı damağımızda kaldı...

9 Ağustos 2011 Salı

Bugünlerde bizHastalık sırasında çocukların edindikleri kötü huylar umarım geçicidir?
Zira çıldırmam an meselesi...
Kızım şu sıralar süpürgesiz cadıya dönüştü. Gecenin bir yarısı kalkıp gezmeye gitmek için çığlık çığlığa ağlıyor. Gece oyun oynayacağım diye beni de yanında dikiyor. Yerli yersiz mızmızlanmalar. Uyutmak ise ayrı bir sorun, kucağımda saatlerce gezinerek uyuyor...
Yahu hastalık hatta ikisinin aynı anda hastalanması bile beni bu kadar uykusuz bırakıp yormamıştı boşuna dememişler beterin beteri diye...
Bu arada oğlum mu?
O sakin. Şükürler içindeyim. Fakat tilki uykusunda olduğunun farkındayım. Kardeşini modelliyor ilk fırsatta aynı huysuzlukları kendisinden bekliyorum.

Hafta sonu Çorlu da ilk olup mahallemize açılan hayvanat bahçesindeydik. Henüz hayvanların gelmemesi, bilinen cinslerin olmasından mıdır benim ilgimi çekmedi fakat çocuklar mutlu oldular.8 Ağustos 2011 Pazartesi

Kurabiyem nice yıllaraBugün ciciş mi ciciş, bana tıpatıp benzeyen, hayatımın güzel renklerinden biri, küçük yeğnim Gizemin doğum günü.
Kurabiyem doğum günün kutlu olsun niceee yıllaraGizeme Not: Ben senden daha güzelim, elbisem ve telefonum da seninkinden daha güzel :)